امیر حسین دامن دریا
امیر حسین دامن دریا
طراحی سایت طراحی اپلیکیشن بازاریابی
امیر حسین دامن دریا

مقالات

چرا باید برای برند خود لوگو داشته باشیم؟ (بخش اول)

چرا باید برای برند خود لوگو داشته باشیم؟ (بخش اول)

دقیقا چه زمانی به داشتن یک لوگو برای برند خود احتیاج دارید؟ مطمعنا زمانی که برند شما در حال پی‌موندن مسیر موفقیت است و روز به‌ روز هم در حال پیشرفت و توسعه می‌باشد وقت آن می‌رسد که برای برند خود لوگویی داشته باشید. اما سوال مهمی که در این زمینه پیش می‌آید این است که چرا باید برای برند خود لوگو طراحی کنیم؟ اصلا چه نیازی به لوگو داریم؟ ادامه این مقاله را دنبال کنید تا پاسخ این سوالات را بگیرید.

با داشتن لوگو برندتان را حرفه‌ای نشان دهید

همانطور که می‌دانید لوگو یک نماد از کسب‌و‌کار و یا برند شما می‌باشد و مهم‌ترین ویژگی و مزیتی که دارد این است که نشان می‌دهد برند شما تا چه اندازه‌ای حرفه‌ای است، از این‌رو یکی از دلایلی که موجب می‌شود تا شما برای برند خود لوگو طراحی کنید این است که نشان دهید شغل شما تا چه میزان حرفه‌ای و تخصصی است. البته برخی از افراد فکر می‌کنند به این دلیل که درحال حاضر دارای یک شرکت خیلی بزرگ نیستند لازم نیست که برای کسب‌و‌کار خود لوگویی طراحی کنند اما این طرز فکر اشتباست، حتی اگر در حال حاضر دارای یک دفتر کوچک در حیطه کاری خود هستید لازم است برای خود لوگویی داشته باشید تا نشان دهید کار شما به صورت کاملا حرفه‌ای جلو می‌رود.

ecommerce statistics  300x200 - چرا باید برای برند خود لوگو داشته باشیم؟ (بخش اول)

نکات حائزاهمیت در طراحی و ساخت لوگو

  • لوگویی طراحی کنید که به آن حس خوبی داشته باشید

بازاریاب معروفی به نام همهie Wall در زمینه طراحی و ساخت لوگو به داشتن حس خوب به لوگو اشاره می‌کند و می‌گوید سعی کنید به لوگویی که طراحی کرده‌اید حس خوبی داشته باشید چراکه لوگویی که طراحی کرده‌اید بر روی همه چیز مانند وب سایت، محصولات، کارت‌های ویزیت، خبرنامه‌ها، شبکه‌های اجتماعی و … تاثیرگذار خواهد بود. اما سوال مهمی که در این زمینه ایجاد می‌شود این است که چرا همهie Wall معتقد است که طراحی لوگو بر روی همه موارد مذکور اثرگذار است؟ و آیا واقعا چنین چیزی صحت دارد؟ در پاسخ به این سوالات باید بگوییم که این بازاریاب مطرح، کاملا درست گفته است و حرف آن کاملا صحت دارد چراکه لوگو نمادی از برند شماست که در ذهن مخاطب می‌ماند بنابراین زمانی که از آن در موارد مختلف مانند وب سایت، محصولات و … استفاده می‌کنید از طریق آن حسی را به مشتریان خود و مردم انتقال می‌دهید که اگر طراحی لوگو ساده و زیبا باشد حس بهتری به مخاطبان منتقل کرده و موجب می‌شود تا آن‌ها به برند شما جذب شوند اما اگر طراحی آن نامناسب باشد معکوس این حالت اتفاق می‌افتد به‌گونه‌ای که نه‌تنها لوگوی شما در ذهن مخاطبان نمی‌ماند بلکه به برند شما نیز جذب نخواهند شد. بنابراین لوگویی را طراحی کنید که به آن علاقه داشته باشید و بدانید همانطور که به شما حس خوبی می‌دهد به مخاطبان و مشتریانتان نیز حس خوبی را منتقل خواهد کرد.

97a9274e2ba8d34589a5a65b501926d8 300x250 - چرا باید برای برند خود لوگو داشته باشیم؟ (بخش اول)

  • بدون صرف هزینه زیاد یک لوگو مناسب طراحی کنید

برخی از صاحبین کسب‌و‌کار با خود فکر می‌کنند که حتما باید برای طراحی یک لوگوی خوب هزینه میلیونی پرداخت کنند. درصورتی پرداخت هزینه میلیونی برای طراحی لوگو تنها به این معناست که گول خورده‌اید. چراکه می‌توانید با پرداخت یک هزینه مناسب به یک گرافیست، لوگوی زیبا و جذابی را تحویل بگیرید و از آن در وب سایت، بر روی محصولات خود و … استفاده کنید.

البته برخی از کارفرمایان و صاحبین استارتاپ‌ها که تازه کسب‌و‌کاری را به راه انداخته‌اند و در حال توسعه آن هستند شاید به دلیل نوپا بودن بودجه‌ای برای صرف هزینه طراحی لوگو نداشته باشند پس تکلیف آن‌ها چه می‌شود؟ پیشنهاد ما به این استارتاپ‌ها این است که در ابتدای کار یک لوگوی ساده که تنها کارتان را راه بیاندازد برای خود طراحی کنید و بعدها که کسب‌و‌کار خود را توسعه دادید بودجه‌ای را برای طراحی یک لوگوی جذاب کنار بگذارید و طراحی لوگوی خود را به یک طراحی جذاب و ماندگار در ذهن تغییر بدهید. البته توجه داشته باشید که خیلی طراحی لوگوی خود را تغییر ندهید و حداکثر یک بار این کار را انجام دهید چراکه پس از مدتی لوگوی شما در ذهن مشتریان و مخاطبانتان می‌ماند و اگر بخواهید طراحی آن را زیاد تغییر دهید بیشتر دچار سردرگمی مشتریان خود می‌شوید.

برای پیداکردن لوگوهای ارزان‌قیمت می‌توانید به وب سایت‌های Upwork، Fiverr و Designs مراجعه کنید، شما در این وب سایت‌ها می‌توانید لوگوهایی زیر قیمت ۱۰۰ دلار را بیابید که متناسب با کسب‌و‌کارهای متعددی در طرح‌ها و مدل‌های متنوعی طراحی و ساخته شده‌اند.

865800 be19 5 300x169 - چرا باید برای برند خود لوگو داشته باشیم؟ (بخش اول)

  • در طراحی لوگو به محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید توجه نکنید

شاید دیدن چنین عنوانی که ” در طراحی لوگو به محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید توجه نکنید” کمی برایتان تعجب‌آور باشد. اما این جمله عین حقیقت است چراکه اگر شما در طراحی لوگو برند خود محصول یا محصولات و خدمتی که ارائه می‌دهید را دخالت دهید، کار وحشتناکی کرده‌اید. برای مثال اگر شما دارای یک فروشگاه آنلاین هستید و یکی از محصولاتتان چایی نپتون است لازم نیست تا لوگوی خود را متناسب با آن محصول طراحی کنید چراکه شاید یک روزی دیگر آن را محصول را ارائه ندادید، آن وقت مجبور می‌شوید بخاطر ارائه‌ندادن و یا تعویض یک محصول با محصولی دیگر طراحی لوگوی خود را عوض کنید. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم شدیدا از این کار اجتناب کنید و طراحی لوگوی خود را متناسب با ریشه و اساس کسب‌و‌کار خود انجام دهید.

b081c8e4deb445a0c00b5cea4978a3c8 129x300 - چرا باید برای برند خود لوگو داشته باشیم؟ (بخش اول)

منبع : iranpromote.com